Prof. Dr. Hüseyin BİLGİN
Öğretim Elemanları Sergisi
Cumhuriyetimizin 100. Yılı
Cumhuriyetimizin 100. Yılı
Cumhuriyetimizin 100. Yılı
Cumhuriyetimizin 100. Yılı
Cumhuriyetimizin 100. Yılı
Bölümden Fotoğraflar: Bilgisayar Atolyesi
Bölümden Fotoğraflar: Akademik Personel Çalışma Alanı
BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ün MİRASI CUMHURİYETİMİZ EBEDİ, BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
Cumhuriyeti kuran ve bizlere emanet eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e ve şehitlerimize minnet borçluyuz. Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyor, bizlere hürriyet ve demokrasiyi armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşuna kan ve can veren şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla andığımız bu şanlı günün gurur ve onurunu taşıyoruz.
ÇEVRİMİÇİ SERGİ
Emrah Ablak ile Söyleşi
konuşuyoruz / we talk about : Sanat ve Tasarım: Tıpta ihmal edilen faktörler...
"Dün Bugün Yarın" Bölüm içi Sergi
Bölümümüz Mezunu Elif Aydın GMK dan Ödül Aldı
Bölümümüz mezunlarından Öner Satıoğlu'nun çalışması Ankara Belediyesi Tasarım Yarışmasında birincilik ödülüne layık görüldü.
19 Mayıs Sergisi
2021 Mezuniyet Sergisi
Cumhuriyetimizin 100. Yılı
Hacettepe Üniversitesi G.S.F Grafik Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Bilgin

 

 

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nün kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Bilgin vefat etmiştir. Fakültemize Grafik bölümünü kazandırmış ve güzel sanatlar alanına pek çok değerli eser vermiş hocamızın kaybını derin bir üzüntüyle karşılıyoruz.

Prof. Dr. Hüseyin Bilgin, 1942 yılında Keşan'ın Çamlıca köyünde doğmuştur. Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü'nü 1966 yılında tamamlamış ve 1973 yılında Kassel Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde uzmanlık eğitimini almıştır. 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nü kurmuştur.

Sanat hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok sergi açmış, eserleri Ankara ve İstanbul Devlet Resim Heykel Müzeleri ile İş Bankası Sanat Arşivi gibi önemli koleksiyonlarda yer almıştır. Ayrıca, Monaco, Berlin, Hamburg, Kassel, Rosenheim, Kuveyt, Tunus, Bangladeş ve Bükreş gibi uluslararası müzelerde eserleri bulunmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin Bilgin, sanat alanındaki çalışmalarıyla 36. ve 42. Devlet Resim ve Heykel Sergisi Başarı Ödülü, 2. Balkan Ülkeleri Bükreş Bienali Grafik Dalı Büyük Ödülü, Hacettepe Üniversitesi Sanatta Hizmet Ödülü gibi birçok önemli ödüle layık görülmüştür.